MESCİD-İ AKSA TURU

27.Aralık.2018 gidiş tarihli 3 günlük MESCİD-İ AKSA TURU Programı

 • Gidiş Tarihi
 • 27.Aralık.2018
 •  İZMİR
 • Uçak
 • Dönüş Tarihi
 • 30.Aralık.2018
 •  TELAVİV
 • Uçak

Hesaplama

 •  Tur programının süresi geçmiştir.
  Lütfen diğer programlarımızı inceleyiniz.

TUR DETAYIŞ

  

                                  MESCİD-İ AKSA PROGRAMI

 

1.GÜN

Belirtilen saatde İzmir Adnan Menderes Havalimaninda buluşuyoruz Pasaport  ve bagaj işlemelerinden  sonra  Telaviv e Hareket ediyoruz. Bir Osmanlı kenti olan Yafa gezileri : Yafa’da bulunan Abdülhamit Han Saat Kulesi, Karakol Binası, Bahriye, Mahmudiye ve Hasan Bek camileri ziyareti. Filistin şehri El Halil’e hareket. Yol üzerindeki Halhul kasabasında Hz.Yunus (as) makamını ziyaret. El Halil'de Haremi İbrahim caminde medfun Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz. Yakub ve zevcelerinin  kabirlerini ziyaret.  Kudüs’te otele yerleşme . Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..

 

2.GÜN

Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı vakti. Mescid-i Aksa avlusundaki Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra  (Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidive Kadim Aksa ziyaret. CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’DA. Cuma namazı sonrası .Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz. Ömer Mescidi’nin görülmesi. Hz.Davud’un (as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat  ettiği yerin görülmesi Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..

 

3. GÜN

Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı vakti. Zeytin Dağı'ndan Kudüs'ün panoramik seyri. Hendek Savaşı'nın fikrini sunan Selman-ı Farisi ve Kadın velilerden Rabiat-ül Adeviyye Hz.nin kabri şeriflerini ziyaret. Batı Şeria’nın önemli şehirlerinden 10 bin yıllık  Eriha’ya hareket. Eriha’da Hz.Musa Makamını ziyaret ve Hz. İsa’nın 40 gün şeytanla imtihan edildiği mekanın görülmesi. Lut Kavminin helak olduğu ve dünyanın en çukur bölgesi  (Rakım -400mt) Lut Gölü'nün görülmesi. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..

 

4. GÜN

Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı vakti Kudus de serbest zaman belirtilen saat de otelin lobisinde toplanıyoruz ve Havalimanına hareket ediyoruz. İzmire varış. Bir sonraki Ecir Turizm programlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Kudüs Turları İçin İstenilen Evraklar;

1) En az 1 yıl geçerli pasaport.

2) Nüfus cüzdan fotokopisi

 

ÖNEMLİ NOT :

 1. Katılım sağlayacağınız tur için  SON BAŞVURULAR,  tur tarihinden 15 gün önce bütün istenilen evrakların firmaya teslim edilmesi gerekmektedir. 

 

 1. Gerekli görüldüğünde Firmamız turu iptal etme veya tarihinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler                                                

 THY ile Gidiş - Dönüş uçak biletleri  (İç hat bağlantısı dahil.)

 4 yıldızlı otellerde konaklama

 Vize ve harç ücretleri

 Anılan tüm geziler ve ziyaretler

 Türkçe Rehberlik hizmetleri

 Açık büfe Kahvaltı ve akşam yemeği

 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Öğle yemekleri

* Kişisel harcamalar

* Oteldeki Ekstra harcamalar

* 15 Tl Yurt Dışı Çıkış Harcı

 

 

 

 

PDF

TUR PROGRAMLARI


© Copyright 2016 Ecir Turizm Tüm Hakları Saklıdır.