BÜYÜK BALKAN TURU

23.Eylül.2016 gidiş tarihli 9 günlük Programı

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU,ECDADIMIZIN İZİNDEN GİDİYORUZ
 • Gidiş Tarihi
 • 23.Eylül.2016
 •  İZMİR
 • Otobüs
 • Dönüş Tarihi
 • 02.Ekim.2016
 •  İZMİR
 • Otobüs

Hesaplama

 •  Tur programının süresi geçmiştir.
  Lütfen diğer programlarımızı inceleyiniz.

TUR DETAYLARI

BÜYÜK BALKAN TURU

 

MAKEDONYA – SIRBİSTAN - BOSNA VE HERSEK – KARADAĞ  ARNAVUTLUK – YUNANİSTAN – HIRVATİSTAN

23 EYLÜL 2016 ÇIKIŞ – 02 EKİM 2016 DÖNÜŞ

 

8 GECE 9 GÜNDÜZ 7 ÜLKE 15 ŞEHİR OTOBÜSLÜ BALKAN GEZİSİ

YUNANİSTAN                KAVALA, GÜMÜLCİNE

MAKEDONYA                ÜSKÜP, KALKANDELEN, BİTOLA, OHRİD

ARNAVUTLUK               TİRAN

HIRVATİSTAN                DUBROVNİK

KARADAĞ                        BUDVA, KOTOR, BAR

BOSNA HERSEK             MOSTAR, JABLANİCA, SARAYBOSNA

SIRBİSTAN                      BELGRAD

 

1.GÜN : İZMİR – GÜMÜLCİNE – SELANİK

Belirlenen buluşma yerinde otobüsümüzle yolculuğumuza başlıyoruz. Yunanistan sınır kapısını geçtikten sonra ilk durağımız Gümülcine. (353km) Gümülcine'ye vardıktan sonra şehir etrafında kısa bir gezinti yapıyor ve aynı zamanda dinleniyoruz. Selanik'e doğru yola çıkmadan önce dileyen misafirlerimiz Gümülcine'de öğle yemeği alabilirler. Ardından Selanik'e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3saatlik bir yolculuğun ardından Selanik'e varıyoruz. Selanik şehir turumuza başlıyor ve bu tur esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri. Şehir turu bitiminde otele varış ve konaklama.

2.GÜN : SELANİK – ÜSKÜP

Uyandırma ve kahvaltının ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuzun ardından Üsküp’e varıyoruz. Varışın hemen ardından rehber eşliğinde şehir turuna başlıyoruz. Özellikle Osmanlı döneminin damga vurduğu eserleri yakından inceliyoruz ve ardından şehir turumuzu sonlandırıyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize varış ve konaklama.

Gezilecek Yerler: Makedonya Meydanı-Taş Köprü-Büyük İskender Heykeli-Üsküp Kalesi-Mustafa Pasa Camii-Murat Pasa Camii-Kurşunlu Han-Bedesten-Saat Kulesi-Yahya Pasa Cami

 

 

3.GÜN : ÜSKÜP – BELGRAD

Uyandırma ve kahvaltının ardından Belgrad'a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4.5saatlik yolculuğumuzun ardından Belgrad'a varıyoruz. Balkanların en büyük ve Yugoslavya'ya yıllarca başkentlik yapmış olan Belgrad da gezimize başlıyoruz. Yerel rehber eşliğinde Belgrad şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize varış ve konaklama.

Görülecek Yerler: Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan.

4.GÜN : BELGRAD-SARAYBOSNA

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Saraybosna’ya doğru hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varışımızla beraber panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Balkanların en müstesna çarşılarından biri olan Baş çarşıda gerçekleştireceğimiz bu turumuz esnasında İnat Kuça, Kütüphane, Begova Cami, Sarajevo Sebili, Kursunlu Medresesi, Katolik Katedrali, Pazar Meydanı ve Özgürlük Ateşi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele transfer, akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN : SARAYBOSNA-MOSTAR-DUBROVNİK

Uyandırma ve kahvaltının ardından Dubrovnik'e doğru yola çıkıyoruz. Ancak Dubrovnik öncesi ilk durağımız Mostar olacak. Mostar'a varışımızın ardından rehber eşliğinde Mostar şehir turunu gerçekleştiriyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Mostar Antik Kentini geziyor ve aynı anda dillere destan olan Osmanlı yapımı Mostar Köprüsünü görüyoruz. Köprünün hemen yanı başında müze içinde köprünün savaş yıllarında yıkılış videosunu izliyor ve ardından Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Dubrovnik’e varışımızla beraber Dubrovnik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz sırasında; Orlanda Heykeli, Rektörlük Sarayı, Saat Kulesi, Avrupanın en eski eczanesi, Ortodoks ve Katolik kiliseleri görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman ve ardından otele transfer, akşam yemeği ve konaklama.

6.GÜN : DUBROVNİK-BUDVA-KOTOR-BAR

Uyandırma ve kahvaltının ardından Karadağ’a hareket ediyoruz. Karadağ’ın en önemli iki kenti olan Budva ve Kotor'u ziyaret ediyoruz. İlk durağımız Budva olacak. Budva'ya varışımızın ardından Budva şehir turu. Özellikle orta çağdan kalma ve labirent seklinde Adriyatik Denizinin kıyısında bulunan bu şehrimizi geziyoruz. Ortodoks Kiliselerini, Tapınaklarını ve Eski Orta Çağ evlerini gezdikten sonra Kotor'a hareket ediyoruz. Kotor'a varışımızın ardından yine Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Kotor eski şehrini ziyaret ediyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Ardından konaklama yapacağımız Bar şehrine hareket ediyoruz. Bar şehrine varışımızla beraber, akşam yemeği ve konaklama.

 

 

 

7.GÜN : BAR – TİRAN - OHRİD

Uyandırma ve kahvaltının ardından Tiran’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından Tiran’a varıyoruz ve şehir turumuza İskender Bey meydanından başlıyoruz. İskender Bey Meydanını gezdikten sonra Osmanlı Döneminin en önemli camilerinden biri olan Ethem Bey camiini ziyaret ediyoruz. Camii ziyaretinden sonra Ohrid’e hareket ediyoruz. Ohrid’e varışımızla beraber Ohrid şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Aziz Kliment Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Anfi Tiyatro, Eski Osmanlı Evleri, Ohrid Gölü, St.Panteleymon Kilisesi ve Çınar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otele transfer, akşam yemeği ve konaklama.

8.GÜN : OHRİD – BİTOLA - KAVALA

Uyandırma ve kahvaltının ardından Bitola’ya hareket ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’nin bulunduğu Bitola’ya varışımızla beraber panoramik Bitola şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz sırasında; Atatürk’ün Mezun olduğu Askeri İdadi, Yeni Camii, Bedesten görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala’ya varışımızla beraber panoramik Kavala şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panagia Eski Şehri, Aziz Nikolai Kilisesi, İmaret, Su Kemeri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın Evi şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otele transfer, akşam yemeği ve konaklama.

9.GÜN : KAVALA – İSTANBUL - İZMİR

Uyandırma ve kahvaltının ardından Türkiye’ye doğru hareket ediyoruz. Türkiye sınırlarını geçtikten sonra İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’e varışımızla beraber  Bir dahaki ECİR TURİZM Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

      OTELLERİMİZ ;                                                                                                                    

SELANİK                    Hotel Capsis 4*

ÜSKÜP                        Hotel Best Western Tourist 4*

BELGRAD                  Hotel Belgrade City 4*

SARAYBOSNA          Hotel Hollywood 4*

DUBROVNİK            Hotel Adria 4*

BAR                              Hotel Princess 4*

OHRİD                        Hotel Belvedere 4*

KAVALA                     Hotel Airotel Galaxy 4*

 

 

 

 Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler ;                                                                                     

·         8 GECE 4* OTELLERDE KONAKLAMA

·         LÜX OTOBÜS İLE ŞEHİRLERARASI TÜM TRANSFERLER

·         AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTILARI

·         AKŞAM YEMEKLERİ

·         TUR BOYUNCA TÜRKÇE TUR LİDERLİĞİ

·         TÜM ESKİ ŞEHİR VE MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ

·         ZORUNLU YEREL REHBER HİZMETLERİ

·         ŞEHİR VERGİSİ & TURIST TAXLARI

 

   Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler ;      

·         VİZE ÜCRETİ  ( 120 EURO ), YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR.

·         YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL ), BANKAYA YATIRILACAK

·         ÖĞLE YEMEKLERİ VE YEMEKLERDE ALINACAK KAPALI İÇECEKLER

·         İSTEĞE BAĞLI OHRİD TEKNE TURU

·         ŞAHSİ HARCAMALAR

·         ÜCRETE DAHİL OLDUĞU AÇIKCA BELİRTİLMEMİŞ HER TÜRLÜ HİZMET

ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR.

  Önemli Notlar ; Bu geziye katılmak için 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport gerekmektedir, Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir, Acentamız zorunlu kaldığı durumlarda ( yol,hava ve  vb.şartlarda )  daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir, Namaz vakitlerinde mola verilecektir,

2’Lİ ODALARDA KİŞİ BAŞI                         625 €

 

Çocuk Fiyatları

·         0-2 Yaş arası ücretsiz

·         02-08 Yaş arası 350 €

·         08-11 Yaş arası 500 €

5 TAKSİT

BONUS KART VE KUVEYTTÜRK SEYYAH KARTA

TUR PROGRAMLARI


© Copyright 2016 Ecir Turizm Tüm Hakları Saklıdır.