BÜYÜK ORTADOĞU GEZİSİ (MİRAÇ KANDİLİ KUDUS' DE)

05.Nisan.2018 gidiş tarihli 11 günlük Kudüs Turları Programı

 • Gidiş Tarihi
 • 05.Nisan.2018
 •  İZMİR
 • Uçak
 • Dönüş Tarihi
 • 16.Nisan.2018
 •  İZMİR
 • Uçak

Hesaplama

 •  Tur programının süresi geçmiştir.
  Lütfen diğer programlarımızı inceleyiniz.

TUR DETAYIŞ

5 NİSAN PERŞEMBE: TÜRKİYE - HURGHADA (KIZILDENİZ, MISIR)
Diğer şehirlerden gelen yolcularımızla buluşma. Pegasus havayollarının PC944 sefer sayılı uçağıyla saat 23:35'te Mısır'ın Kızıldeniz kenarında bulunan tatil kenti Hurghada'ya uçuş. Saat 1:30'da varış, Kızıldeniz sahilindeki lüks otelimize yerleşme. 

 

6 NİSAN CUMA: HURGHADA - KAHİRE
Sabah kahvaltısının ardından Hurghada şehir gezisi. İsteyenler otelde denize girebilir. Öğleden sonra Mısır'ın başkenti Kahire'ye hareket. Kızıldeniz'i takip edecek daha sonra Kahire'ye varacağız. Yol üzerine Hz. Musa'nın İsrailoğullarının 12 kabilesi açtığı 12 su kuyusunun müşahede edilmesi. Kahire'ye varış. Otelimize yerleşme.

 

7 NİSAN CUMARTESİ: KAHİRE
Kahvaltı sonrası dünyanın yedi harikasından Giza Piramitlerinin (Keops,Kefren,Mikerinos) gezilmesi. Papirus Kağıt Atölyesi, Mısır Müzesi,Nil’de öğle yemeği. İslami Mısır olarak bilinen Fustat'ta Kahire’nin en eski camisi olan Amr Bin As Cami, İmamı Şafi Cami ve türbesi. Selahaddin-i Eyyübi Kalesi  içinde Mısır valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa cami ve diğer eserlerin ziyareti, Nil'de gemide öğle yemeği. Hasan Paşa Cami, Ezher Cami ve üniversitesi, Tolunoğlu Camileri gezilmesi. Otele  geçiş, akşam yemeği.

 

8 NİSAN PAZAR: KAHİRE - İSKENDERİYE - KAHİRE
Kahvaltıdan sonra Mısır'ın ikinci büyük şehri, Akdeniz'in incisi İskenderiye'ye hareket. İskenderiye'de Tarihi İskenderiyye kütüphanesinin yerine yapılan İskenderiye Kütüphanesi, İskenderiyye Feneri. Kral Faruk dönemine kadar kullanılan, bahçesiyle meşhur Muntezeh Sarayı ve Kayıtbay Kalesi’nin gezilmesi. Kahire’ye dönüş.

 

9 NİSAN PAZARTESİ: KAHİRE - TUR-İ SİNA - DAHAB
Kahvaltı sonrası Kahire'den ayrılıyoruz. Kızıl Deniz ile Akdeniz'i birleştiren Süveyş Kanalındangeçeceğiz. Sina çölünü aşarak Allah'ın (cc) Hz. Musa (as) ile konuştuğu Tur-i Sina ve Tuva Vadisineulaşıyoruz. Develerle Tur-i Sina'ya çıkıp, Tecelli Tepesi'ne ulaşıyoruz. Duamızı ve namazlarımızı kıldıktan sonra tepeden iniyoruz. Kızıldeniz kenarındaki turistik şehir Dahab'ta sahildeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği. 

 

10 NİSAN SALI: DAHAB
Önceki gün Tur-i Sina tırmanılmasından dolayı öğleye kadar istirahat. Öğleden sonra Kızıldeniz'in enfes sualtını görmek ve mercanlarını seyretmek için glassboat'a (tabanı camla kaplı tekne turu) biniyoruz. İkindi vakti Dahab şehir gezisi. İsteyenler otelde denize girebilir. Akşam yemeği.

 

11 NİSAN ÇARŞAMBA: DAHAB - TABA - EİLAT- KUDÜS
Kahvaltının ardından Dahab'dan ayrılıyoruz. Mısır - İsrail hududunda pasaport işlemlerinin ardından Kudüs'e hareket. Lut Gölü'nü sağ tarafımıza alarak Kudüs'e gidiyoruz. Yol üzerinde Filistin şehri olan ve 10 bin yıllık Eriha gezileri: Hz. İsa'nın şeytanla imtihan olduğu tepe, Hz. Musa'nın makamı, Lut Kavminin helak olduğu ve dünyanın en çukur bölgesi (rakım -400mt) Lut Gölü'nün görülmesi. Kudüs'e varış. Otelimize yerleşme. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa'da.

 

12 NİSAN PERŞEMBE: KUDÜS - EL HALİL - HALHUL - BEYT LAHM
Sabah namazı Mescid-i Aksa'da. Kahvaltıdan sonra Zeytindağından Kudüs'ün panoramik seyri. ZeytindağındaSelman-ı Farisi ve kadın veliyelerden Rabiat’ül  Adeviyye’nin makamlarını ziyaret. Öğle namazı öncesi Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği  Kubbet’ül Sahra (Muallak Taşı)Burak Mescidi, Mervan Mescidi  ve Kadim Aksa ziyaret. Öğle namazı Mescid-i Aksa'da. Namaz sonrasında El Halil kentine hareket. Yol üzerinde Halhul'da Hz. Yunus'un makamını ziyaret. El Halil'de Harem-i İbrahim Caminde Hz. İbrahim, Hz. İshak ve Hz. Yakup ile zevcelerinin kabirlerini ziyaret. Beyt Lahm'de Hz. İsa'nındünyaya geldiği mağaranın üstüne yapılan Viladet Kilisesinin görülmesi. Kudüs'e dönüş. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa'da.

 

13 NİSAN CUMA: KUDÜS (MİRAÇ KANDİLİ ve CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA'DA)
Sabah namazı Mescid-i Aksa'da. Hz.Davud’un (as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle  son akşam yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin görülmesi. CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA'da. Namaz sonrası Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve  Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz.Ömer Mescidi’nin görülmesi. Akşam ve yatsı namazıları Mescid-i Aksa'da. MİRAC KANDİLİ'NİN İHYASI MESCİD-İ AKSA'da.

 

14 NİSAN CUMARTESİ: KUDÜS - YAFA - HAYFA - AKKA - AMMAN
Sabah namazı Mescid-i Aksa'da. Kudüs'ten ayrılıyoruz. Bir Osmanlı şehri olan Yafa gezileri: Yafa’da Akdeniz kenarında bulunan Osmanlı  eserlerinden Abdülhamit Han Saat KulesiKarakol BinasıBahriye, Mahmudiye ve Hasan Bek camileri ziyareti. Hayfa'ya hareket. Hayfa'da bahçeleriyle meşhur Bahai bahçelerinin görülmesi ve eşsiz Akdeniz manzarası. Yakın bir kent olan Akka'ya hareket. Akka'daNapolyon'u tarihte ilk kez yenen ve bir Osmanlı paşası olan Cezzar Ahmed Paşa'nın kabrini ve külliyesiniziyaret, Osmanlı surlarını ve Türk hamamlarının görülmesi. Ürdün sınırına hareket. Pasaport işlemlerinin ardından Ürdün'e geçiş. Aşere-i Mübeşşere'den Ebu Ubeyde bin Cerrah'ın kabrini, Hz. Şuayb'ın (as)makamını ziyaret. Ürdün'ün başkenti Amman'a varış, otele yerleşme.

 

15 NİSAN PAZAR: AMMAN - MUTE - AMMAN
Kahvaltının ardından Birinci Dünya Savaşında Filistin cephesinde şehit düşen Türk askerlerinin ebedi istirahatgahı Salt Türk Şehitliğini ziyaret. İslam ordusunun Bizans askerleriyle çarpıştığı Mute Savaş alanının görülmesi ve şehitlerden Cafer-i Tayyar, Abdullah ibn Revaha ve Zeyd bin Harise'nin kabrini ziyaret. Amman'a dönüş. Şehir turu. Akşam yemeği.

 

16 NİSAN PAZARTESİ: AMMAN - ANKARA
Kahvaltının ardından Amman şehir turu. Havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları Uçağı ile Ankara veya Sabiha Aktarmalı İzmire varıyoruz.

 

 

Fiyata Dahil Hizmetler

 Gidiş - dönüş uçak bileti

 Mısır'da 5 yıldızlı Kudüs ve Ürdün'de 4 yıldızlı lüks otellerde konaklama

 Açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği

 Nil'de öğle yemeği

 Vize harç ücretleri

 Tüm müze giriş ücretleri

 Anılan tüm geziler ve transferler

 Türkçe profesyonel yerel rehberlik

 

 Fiyata Dahil Olmayanlar

 Şahsi harcamalar

 Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

PDF

TUR PROGRAMLARI

 • MESCİD-İ AKSA TURU
  • Gidiş Tarihi
   27.12.2018
   İZMİR
  • Dönüş Tarihi
   30.12.2018
   TELAVİV

  Bu Tur Programına ait diğer tarih seçenekleri için tıklayınız.

  570€

  Başlayan Fiyatlarla

  3 GÜN
  TUR


© Copyright 2016 Ecir Turizm Tüm Hakları Saklıdır.